INFORMACJA DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice i Opiekunowie.

          Przekazujemy Państwu podręczniki do pracy z dziećmi. Nauczyciele będą przekazywali Państwu instrukcje i proponowane zagadnienia zgodne z podstawą programową wychowania Przedszkolnego. Nie wiadomo kiedy ostatecznie Przedszkola zostaną otwarte, więc istnieje ryzyko, że po powrocie nie uda się nadrobić materiału na miejscu bez zbytniego obciążenia dzieci, dlatego liczymy, że wspólnie będziemy mogli zachęcać dzieci do nauki, zabawy i wykonywania zadań, nadmienię tylko, że nasze działania są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej..

        Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa wyprawkę, która zawiera podstawowe materiały plastyczne (kredki ołówkowe, kredki świecowe, klej, farby, plastelina, blok rysunkowy, blok wycinankowy). Liczymy, że pomoże to zachęcić  dzieci do tworzenia małych dzieł sztuki.

        Podjęliśmy również szereg innych działań mających na celu pomóc Państwu i dzieciom przetrwać ten czas. Nauczyciele wysyłają maile, lub udostępniają na grupach na Facebooku  filmiki materiały i propozycje. Mamy od Państwa pozytywne reakcje na nasze działania, więc z przyjemnością będą one kontynuowane. W każdą środę będą opublikowane  na naszej stronie facebookowej  filmiki  z Panem Marcinem, który prowadzi we wszystkich grupach gimnastykę kompenasyjno- korekcyjną. Filmiki będą zawierały propozycje ćwiczeń, które dzieci będą mogły wykonywać przed telewizorem, monitorem, lub ekranem telefonu, a znajoma postać Pana Marcina wpłynie motywująco na dzieci. Również pojawią się zajęcia rytmiczne z ulubionym Panem Maćkiem, cyklicznie w każdy piątek.

        Na koniec informujemy, że nasze Przedszkole zostało zdezynfekowane bardzo dużą ilością środków na bazie alkoholu, oraz we wszystkich pomieszczeniach zostało wykonane ozonowanie. Mamy nadzieję, że powyższe działania pomogą państwu w tej niecodziennej sytuacji. Gdyby jednak mieli Państwo jakieś uwagi, lub sugestie to jesteśmy otwarci i gotowi na podejmowanie nowych działań. Zostajemy do Państwa dyspozycji i życzymy dużo spokoju, wytrwałości i zdrowia.

 

Z wyrazami szacunku Dyrekcja, oraz cała Kadra Przedszkola Niepublicznego Artystyczno – Ekologicznego „Bajkowe Ogrody”.

 

WAŻNA INFORMACA

 Zabawa to podstawowa forma działalności i aktywności dzieci. Poprzez zabawę dzieci mogą poznawać i odkrywać świat i najbliższe otoczenie, poznawać siebie i innych, uczyć się, doświadczać, komunikować się, przeżywać i odczuwać.

 

   Drodzy Państwo w tym trudnym dla nas wszystkich okresie warto znaleźć czas na zabawę z dziećmi na bycie z dzieckiem, a nie obok niego. Dzięki tej aktywności wszyscy członkowie rodziny biorący udział w zabawie mają okazję do budowania więzi, budowania relacji, która pozwala na lepsze wzajemne zrozumienie swoich potrzeb i emocji a także sprawi dzieciom dużo przyjemności i radości.

 

Podane poniżej strony internetowe są propozycjami, podpowiedziami
do wykorzystania w działaniach z dziećmi:

 

 

http://bystredziecko.pl/grafomotoryka-rysowanie-po-sladzie/

https://www.eprzedszkolaki.pl/

https://eduzabawy.com/karty_pracy/

http://kula.gov.pl/

http://www.domowyprzedszkolak.pl/

https://ciufcia.pl/

https://sieciaki.pl/

http://www.krasnoludki.pl/

https://kiddoland.pl/materialy-do-pobrania

INFORMAJCA DLA RODZICÓW

Drodzy rodzice,
W związku z zawieszeniem zajęć, nasze  ciocie będą codziennie wysyłały na Państwa adresy mailowe, karty pracy oraz propozycje zabaw dla dzieci. Prosimy aby dzieci w miarę możliwości na bieżąco wykonywały prace, a kiedy wrócimy wszyscy do przedszkola, zaprezentują wykonane zadania kolegom i koleżankom.

Jeśli ktoś nie otrzyma w najbliższym czasie maila z zadaniami, proszę o zgłosić cioci z grupy.

Następna strona »

facebook